0544 689 51 56 - 0506 060 06 80 | tmsy.gaziler@gmail.com | Bağış

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

Murat KIZIL

04/08/1977  Muğla / Fethiye doğumluyum.

23/05/1997 Tarihinde Fethiye Askerlik  Şube Başkanlığı Emriyle 26/05/1997 Tarihinde 6,ıncı Jandarma Komanda Er Eğitim Alayı Manisa/ Kırkağaç,ta  Acemi birliğinde Jandarma Komanda olarak  vatani görevime başladım.

Burada  90 günlük eğitim tarihimi tamamlarken Ağır Vasıta Sürücü Belgem olmasından dolayı İkinci yedek ve ek görev olarak  10/08/1997 Tarihinde Bilecek /söğüt Ulaştırma birliğinde 15 günlük eğitim alarak ve tamamlayarak  Vatani görevimi tamamlamak için Usta birliğim olan 23,üncü Jandarma sınır Tümen Komutanlığına Gitmem için 10 günlük Dağıtım İznimi alarak Memleketim Fethiye gönderildim.

Dağıtım iznim bittikten sonra Kabul Toplanma Merkezlerindeki günlerimden sonra 01/09/1997 Tarihinde Dağıtım yerim 23,üncü Jandarma sınır Tümen Komutanlığında Şrnakta görevime başladım.

Buradan tarafıma verilen dağıtım emri ile Şırnak/Beytüşşebap İlçe Jandarma Komutanlığında görevime başladım.

28/10/1997 Tarihinde Beytüşşebap Salaton  Tepe Ve KATO arasındaki geçiş noktasında pusu  görevini gerçekleştiren birliklerimizle ve  timlerimizle Bölücü Terör Örgütüyle Büyük bir çatışma yaşandı.

8 Asker Kardeşimizi Şehit Verdik. Ve yaralanan kardeşlerimiz de oldu . Sıcak çatışmalar aralıklarla devam etti.Diğer yakın illerden gelen birliklerle beraber 05/11/1997 tarihi için geniş çaplı operasyon kararı alındığı için bizim birliklerimizle 04/11/1997 tarihinde görev bölgelerine intikal sonundu bu operasyonda Askeri araç kazasında 73 metre dere yatağına yuvarlanma sonucu sol el işaret parmağım parçalandı ve yaralandım.

Hava şartları kış günü çok kötü yağmur ve sis zamanı olduğundan dolayı Karayolu ulaşımı sınırlı olduğu için 23,üncü Jandarma sınır Tümen Komutanlığından ilk müdahale Şırnak askeri hastaneye gidebilmek için Hava şartlarından gelemeyen askeri helikopteri 3 gün Beytüşşebap Komando Taburu revirinde bekletildim.

Bu bekleme sürecinde Sol elime müdahale ve tedavi başlamadığı için kan giren oldu.Ve 3 gün sonra Şırnak ilk müdahale askeri hastanesinde sol el işaret parmağımın kesilmesi sonucu parmağımı kaybettim.

Bu tedaviden sonra 21 günlük  yatak istirahat için  Memleketim Muğla / Fethiye gönderildim .Memleketim Fethiye,de  Kan giren rahatsızlığım tekrar devam etti. Elim çok şişmiş ve ağrılar çoğalmıştı.Yaşadığım yerde askeri hastane olmadığı için Askerlik şubeme yaptığım Müracat ile Şube İzmir Güzel yalı Askeri Hava Hastanesine sevkimi gerçekleştirdi.

Burada tekrar tedavim başladı. 1 hafta tedavim devam etti ve tedavim bitme sonucu bana 30 günlük hava değişimi ile tekrar memleketime döndüm hava değişim bittikten sonra birliğime döndüm .

Birlik komutanım ve diğer komutanlarım rahatsızlığımın devam ettiğini görünce beni tekrar  23,üncü Jandarma sınır Tümen Komutanlığından ilk müdahale Şırnak askeri hastaneye hem tedavimin yapılması için hem,de Gazilik Hakkımın verilmesi için gereken yazışmalarla sevk ettiler .

23,üncü Jandarma sınır Tümen Komutanlığı ilk müdahale Şırnak askeri hastanesi tedavim ve karar konusunda yetkili olmadığı için beni 22/01/1998 Tarihinde T.C K.K.K 600 YaTAKLI ASKERİ HASTANEYE sevkimi gerçekleştirdi.burası sadece tedavimi yapıp 15 günde iyi olur 30 günde iyileşir uzuv kaybı sabittir .Kati Raporu vererek beni birliğime gönderdi.

Birliğim bu raporumu Beytüşşebap Kaymakamlığı aracıyla Jandarma Genel komutanlığına Tekrar Gazilik Haklarım için gönderdi.

Ankara Jandarma Genel Komutanlığı  Gazi olmak için yaralanmamda kaybettiğim parmağımın yeterli olmadığını belirten bir yazıyla sadece 1.100 TL Kati Rapor karşılığı parayı Beytüşşebap Ziraat bankasına adıma yatırıp .Gazilik hakkım olmadığını belirttiler.

Vatani görevimi bu şekilde idame ettirip tam gün tamamlattırdılar . ve tamamlayarak Terhis Belgemi aldım.Memleketime  sivil hayatıma döndüm.

Sivil hayatımda Rahatsızlıklarım devam etti.  Yine Fethiye Askerlik şubesi emriyle  İzmir Güzel yalı Askeri Hava Hastanesine sevkimi gerçekleştirdi.

Vatani görevim sona erdiğinden dolayı  İzmir Güzel yalı Askeri Hava Hastanesi Tedavimi Yapamayacaklarını sözlü olarak belirterek Türk Silahlı Kuvvetleri  Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA )ya sevkimi gerçekleştirdi.Burada Tedavim ve Muayenemden sonra Hastaneye bu durumumla ilgili şikayetimi belirterek Gazilik onurumun ve Gazilik haklarımın Sol el işaret parmağımı kaybetmiş olmama rağmen neden verilmediğini ve verilmesini talep ettim .beni karar için genel kurula sevk ettiler .İşte genel kurulun ve bu ülkenin adaletinin sağlık yasalarının beni neden gazi olarak görmediklerinin cevabı.

BİR ER VE ERBAŞ YADA YEDEK SUBAYLAR İKİ ELİNDE 10 PARMAĞININ TOPLAMINDAN BAŞ PARMAKLAR HARİCİNDE DİĞER 8 PARMAĞINI KAYBETMİŞ OLSA BİLE ASKERLİĞE ELVERİLİDİR KOMANDA OLAMAZ.AMA HERHANGİ ELİN BİRİNDE SADECE BAŞ BARMAĞINI KAYBEDERİSE ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEYİL RAPORU OLUYORMUŞ.

İşte benim  canımı acıtan tek yara budur.Bu gün Bu ülkenin bekasını düzenini huzurunu bozan ve halen bozmaya devam eden Bir sürü it sürüsü PKK Terör örgütüne Sen Türkiye Cumhuriyeti açılım ve çözüm süreci adıyla  Bu ülkenin bekasını düzenini huzurunu bozan ve halen bozmaya devam eden PKK Terör örgütünle Canıyla başıyla çarpışmış olan ve halen çarpışmaya devam eden Bu vatan evlatlarına gazilere veremediğin şart koştuğun haklardan fazlasını verdin Ben Senin Adını Koyduğun MALÜL SAYILMAYAN GAZİ Murat KIZIL olarak hakkımı helal etmiyorum.

Bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için ,Bekası için,Huzuru İçin Ve Dalgalanan Türk Bayrağı İçin Canını Veren Kardeşim ŞEHİT Küçük Yada Büyük ağır Yada Hafif Yaralanmış Kardeşim İse Gazidir.

Biz böyle bilinçlendirildik böyle bildik böyle gördük böyle öğrendik .KIbrısta,Korede,Çanakkalede,Sakaryada,Afyonkarahisarda,İnönüde Hiçbir zaman Malül sayılmayan Gazi Adında bir gazimiz yoktur.

Mustafa Işık’ı Makamında ziyaret ettik.

04/08/1977  Muğla / Fethiye doğumluyum. 23/05/1997 Tarihinde Fethiye Askerlik  Şube [Haberi Oku..]

TBMM ye TMSY Gaziler için yine kanun teklifi verildi

04/08/1977  Muğla / Fethiye doğumluyum. 23/05/1997 Tarihinde Fethiye Askerlik  Şube [Haberi Oku..]

Ak Parti Çorum Milletvekili, TBMM İdare Amiri, Sayın Salim USLU’ yu Çorum ekibi makamında ziyaret etti

04/08/1977  Muğla / Fethiye doğumluyum. 23/05/1997 Tarihinde Fethiye Askerlik  Şube [Haberi Oku..]

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Ak Parti Çorum Milletvekili, Sayın Ahmet Sami Ceylan’ı TMSY Çorum gurubu ziyaret etti

04/08/1977  Muğla / Fethiye doğumluyum. 23/05/1997 Tarihinde Fethiye Askerlik  Şube [Haberi Oku..]

M.S.B Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’ı ziyaretimiz

04/08/1977  Muğla / Fethiye doğumluyum. 23/05/1997 Tarihinde Fethiye Askerlik  Şube [Haberi Oku..]

04/08/1977  Muğla / Fethiye doğumluyum. 23/05/1997 Tarihinde Fethiye Askerlik  Şube [Haberi Oku..]

81 İlden Devlet-i Aliye ye sesleniyorlar , Bizler Neden Gazi Değiliz Video 4

04/08/1977  Muğla / Fethiye doğumluyum. 23/05/1997 Tarihinde Fethiye Askerlik  Şube [Haberi Oku..]