-- Adversting 9 --

-- Adversting 10 -- 

 


Milliyet TMSY MENSUPLARI: ’BİZE GAZİLİĞİ ÇOK GÖRMESİNLER’

Milliyet TMSY MENSUPLARI: ’BİZE GAZİLİĞİ ÇOK GÖRMESİNLER’

00:00:00 | 2016-02-13
     

Terörle mücadele sırasında yaralanıp gazi sayılmayanlar Derneği (TMSY), devlet tarafından kendilerine gazilik unvanı ve madalyası verilmesi için Balıkesir AHP Meydanı’nda eylem yaptı. “Gazilik hakkımızı ve madalyamızı istiyoruz” yazılı pankartlar taşıyan grup, “Bize gaziliği çok görmesinler” dedi.
Balıkesir AHP Meydanında toplanan TMSY Derneği üyeleri bir basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan ERCAN ŞAHİN, "bugün burada bulunmamızın sebebi, bizlere hak ettiğimiz gazilik unvanının verilmesi isteğimizi, devlet yetkilileri ve kamuoyuna duyurmaktır. Bizler askerlik görevimiz sırasında devletin bekasını hedef alan terör örgütlerine karşı mücadelede terörist silahların tesiri ve etkisiyle yaralanmış, ama çeşitli yönetmelik ve yasalardan dolayı Gazi sayılmayan kimseleriz.Ancak şu soruyu sormadan geçemiyoruz terörle mücadelede zarar görenlerin hakları iyileştirilirken, onlara tazminatlar verilip evleri yenilenirken biz teröristlerle mücadele yaralananlar neden sahipsiz bırakılıyoruz? Buradan tüm devlet yetkililerine ve özellikle Genelkumay Başkanına seslenmek istiyoruz.Sizler bize anne babanızın emanetisiniz diyordu komutanlarımız, asker ocağında vurulduk ve sahipsiz kaldık sizler emanetinize böylemi sahip çıkıyorsunuz.Vatan sevgisi yolunda yaralanmış ve bedenlerinde terör izleriyle yaşama tutunmaya çalışan bizler, devletimizin gözünde birer gazi olabilmek için başka nerelerimizi kaybetmeliyiz.Devletimiz bizleri bu kıymetli göreve davet etmeden önce bir gözümüz kör, bir bacağımız kısa vücudumuzda mermiler olsaydı bizleri askere alır mıydı. Devlet yetkililerine seslenmek istiyoruz, bizleri mali yük olarak görüyorsanız para değil evlatlarımıza bırakabileceğimiz gazilik onurumuzu madalyamızı istiyoruz. Bunu vermek devlet yetkililerine bu kadar zor geliyorsa vücudumuzdaki mermileri kalplerimizdeki kırgınlıkları alsınlar bizlere geri versinler" dedi.
Yapılan basın açıklamasının ardından "Gazilik hakkımızı ve madalyamızı istiyoruz"sloganları attı.Hakkari Şemdinli Alan Karakolunda askerliğini yapan Ayhan Baran girdiği çatışma sonucunda vücudunda bulunan şarapnel parçalarını soyunarak gösterdi. Teröristlerin kurduğu bir pusu sonucunda düşen helikopterden tek sağ kurtulan Engin Yaşar ise "1998’de vatani görevimi icra ederken teröristler helikopterimizi düşürdü. Helikopterde 18 kişiydik sağ kurtulan sadece benim.18 yıl geçti kimse bizi arayıp sormadı.Yetkililer bizlere duyarsız kalmasınlar, biz gazilik onurumuzu hakkımızı istiyoruz başka bir şey istemiyoruz" dedi.

 

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  asker polis şehit gazi tmsy tmsy derneği malul sayılmayan gaziler muharib gaziler gaziler vakfı gaziler derneği terörle mücadele madalyasız gaziler şehit gazi haber

Tümü